מחירי האייפון 8 בעולם: איפה הכי משתלם לרכוש?

 • רגע לפני החגים – באיזה מהמדינות הכי משתלם לרכוש את האייפון 8 וכמה יעלה להביא אותו לארץ?


  אם יש לכם קרובי משפחה או שאתם מתכננים נסיעה לחו"ל, תוכלו לחסוך מאות שקלים ברכישת הסמארטפון הנחשק ביותר בעולם באחת מהמדינות שבהן נמכר. במדינות אירופה השונות משווק המכשיר בגרסת Sim Free, ללא התחייבות לחברות הסלולר המקומיות, זאת לפי חוקי התקשורת הנהוגים באירופה, בארה"ב מומלץ לדרוש את דגם ה-Sim Free, כמו גם את הדגמים שיותאמו לשימוש ומימוש אחריות יצרן בארץ. אז נכון, בארה״ב יהיה לכם זול יותר לרכוש את מכשיר האייפון מאשר באירופה, אבל אירופה נגישה וזולה יותר לישראלים, כך שגם במרכיב זה כדאי להתחשב.  עולה עולה לנו, כמה זה עולה לנו?


  כמידי שנה עם הצגת האייפונים אנו מביאים לידיעתכם את המחיר הסופי של שני הדגמים החדשים שהוצגו: האייפון 7 והאייפון 7 פלוס, כשאפל ממשיכה עם המסורת של מדיניות תמחור כמעט זהה. בארה״ב תמצאו את האייפון במחיר הנמוך ביותר ללא התחייבות, להזמנה ישירות מהחנות המקוונת של אפל. האייפון 7 זמין במחיר התחלתי של 649 דולרים בארה"ב (לא כולל מס מקומי) ו-539 ליש"ט בבריטניה לדגם הבסיסי בנפח 16GB. יש להוסיף למחיר הנ"ל מס לפי המדינה כאשר החזרי מיסים אינם מקובלים בארה"ב, ומשתנים ממדינה למדינה. בניו יורק שיעור המס עומד על 8.75% בקליפורניה על 11.25% ובוואגס על 6%. הונג קונג הכי אטרקטיבית, מכיוון שאין בה מיסים מקומיים כלל.


  בהונג קונג המכשיר נמכר במטבע מקומי של החל מ-5588 דולר הונג קונגי שהם כ-715 דולר ללא החזרי מיסים. בגרמניה המחיר ההתחלתי הינו 679 יורו, שהם כ-878 דולר. ניתן לקבל החזר מס בשיעור של 19%, כשמחירו של המכשיר לאחר ההחזר יגיע לכדי 801 דולר. בבריטניה המחיר יקר יותר כ-529 פאונד, עבור הדגם ההתחלתי. כשממחיר זה יש להחסיר 16.75% מס מקומי שיוענק לכם חזרה בשדה התעופה מאחר ואתם תיירים.  באירופה יש לכם החזר מס


  הקהילה האירופית קבעה כי תיירים יהיו זכאים להחזר מס עבור רכישות בתחומה, בתנאי שאינם תושבי אחת ממדינות אירופה החברות בה, והמוצרים שנרכשו יוצאו מחוץ לארצות אלו תוך שלושה חודשים מיום הרכישה. כל זאת כפוף לתנאי העיקרי: סכום הקנייה צריך להיות גבוה מהמינימום הנדרש כדי לקבל החזר מס. מדובר בסכום לא מבוטל, שבהחלט כדאי לעשות את המאמץ כדי לקבלו בחזרה. מאחר והמס באירופה נע בין 8-25 אחוזים מההחזר עבור הרכישות, בניכוי עמלה לחברה המטפלת, קרוב מאוד למס ששולם.  כיצד מקבלים את החזרי המס?


  ראשית, יש לשים לב לסימון מיוחד בחנות: Tax Free המעיד שניתן לדרוש החזר מס. החזרי המס באירופה מנוהלים על-ידי חברת Global Blue משבדיה. בעת הרכישה יש לבקש טופס מיוחד להחזר מס: בחנות שרכשתם את האייפון בקשו מהמוכר Premier Tax Free (טופס רכישה פטור ממס) אותו יש להציג בדלפק המכס בשדה התעופה לפני החזרה לארץ, יש למלא בטופס את פרטי הרכישה, פרטים אישיים ומספר דרכון. בחלק מהחנויות תצטרכו רק להציג דרכון והמוכר יימלא את פרטיכם באופן ממוחשב. לטופס זה תצורף חשבונית הרכישה.


  בדרך כלל מקבלים את מרבית המס ששולם, בניכוי עמלה שגובה Global Blue. את הטופס המלא והחתום מהחנות יש להציג בנמל התעופה, בדוכן המיועד למטרה זו. בודקי המכס יוודאו שאכן מוצרים עבורם מבוקש החזר המס יוצאים ממדינות הקהיליה, לעתים תידרשו להציג את המוצרים שרכשתם, לכן חשוב לגשת למכס לפני שליחת המזוודות בצ'ק אין. לאחר קבלת חותמת ואישור המכס, יש לגשת לדלפק החזר המס ואז ניתן לקבל את החזר המס במזומן או בזיכוי לכרטיס האשראי. חשוב מאוד לשמור את חשבונית הקניה בצמוד לחשבונית החזר המס. לא מקבלים החזר בשדה התעופה בהצגת חשבונית רכישה בלבד (שיעור החזר המס שיתקבל יהיה נמוך יותר ובניכוי עמלה). בכדי לדעת כמה תקבלו החזר מס במדינה ספציפית, תוכלו לעשות חישוב במחשבון לחישוב החזר המס ובהתאם למחיר ששילמתם.  בשורה התחתונה


  בינתיים תוכלו לייבא אותו לארץ דרך שירותי שילוח, ולאחר הפחתת המיסים של משרד האוצר על הסלולר יוצא שהקניה דרך איביי משתלמת.


  חם על אייפון חדש? כנס לכאן ותוכל לקבל דיל שווה!