כיצד להגיב בכל אתר אפילו אם האפשרות לא קיימת

 • התוסף הישראלי יאפשר לכם להביע את דעתכם ברחבי הרשת, גם אם בעלי האתר ביטלו את אפשרות התגובות
  מקור: אתר הבית  כפי שכולנו כבר יודעים, אחד מהדברים האהובים על הישראלי הממוצע היא האפשרות להגיב על כל דבר בו הוא נתקל באינטרנט. בין אם מדובר בכתבה, סרטון או אפילו פוסט אישי בפייסבוק, לא יעבור זמן רב עד שמשתמש מסויים יחליט להביע את דעתו, בין אם המפרסם המקורי אוהב זאת או לא.


  חברת הסטארטאפ הישראלית Retort מעוניינת לחזק את המשתמשים הללו ולאפשר להם להגיב על כל מה שרק ירצו, גם אם בעל האתר אינו מעוניין בכך. בואו להכיר את התוסף לדפדפן שיהפוך את הטוקבקיסט הממוצע לאיש העולם הגדול.  קודם כל מגיבים, אחרי זה קוראים  אחת מהבעיות שכתבים רבים נתקלים בה, שרלוונטית גם בגיקטיים, הם הקוראים שאוהבים קודם כל להגיב ורק לאחר מכן לקרוא את הכתבה. ברוב המקרים, ההערה או השאלה שהעלו מקבלת התייחסות לטקסט, אך למי יש כוח לקרוא 300-400 מילים על מנת לקבל את התשובה המבוקשת?


  אם גם אתם נמנים על המשתמשים שאוהבים להגיב על כל דבר שהם רואים, התוסף הבא נועד במיוחד עבורכם. Retort ״מתלבש״ על האתרים השונים ברחבי הרשת ומעניק למשתמשים שכבה נוספת המוקדשת כולה לקריאה וכתיבה של תגובות על ידי המשתמשים.  לאחר ההתקנה, אייקון התוסף יופיע לצד שורת הכתובת ויתריע לכם על תגובות והערות הקיימות באתרים השונים. כך לדוגמה, כניסה לאתר הבית של גיקטיים תציג את המספר 10 לצד אייקון התוסף, מה שאומר שישנן 10 תגובות על התכנים השונים המופיעים בו.  אך עם כל הכבוד לאתר הבית שלנו, ההתמקדות העיקרית של החברה היא באתרי מכירות, כך שמשתמשים שיכנסו לאתרים כגון יד 2, אגורה, Ynet Shops ודומיהם יוכלו לקבל מידע אודות המוצרים השונים המוצגים בו. כך לדוגמה, יוכלו המשתמשים להזהיר את הגולשים שהרכב המדובר הוא מליסינג, הדירה לא עברה כל שיפוץ או שמכשיר הסמארטפון המבוקש הינו מחודש ולא חדש.  במידה ותרצו לתרום את פנינות החכמה שלכם, יהיה עליכם להרשם לשירות באמצעות חשבון הפייסבוק, גוגל או האימייל שלכם, בכדי שתוכלו להזדהות מול המערכת. לאחר מכן תוכלו, לדוגמה, להכנס אל סרטון יוטיוב שביטל את אפשרות התגובה ולהגיב, בכל זאת, על מה שצפיתם, לצד כתיבת התגובות על מגוון האתרים והמוצרים ברחבי הרשת.


  עם כל הכבוד לתרבות הטוקבטים המקומית, אנו חייבים להודות שהופתענו לגלות שברוב האתרים התוסף הפך לבמת דיון בין המשתמשים השונים, שמגיבים עניינית על הנושאים השונים ומשוחחים אחד עם השני. אנו לא בטוחים מדוע בפלטפורמה זאת בוחרים המשתמשים לשוחח אחד עם השני בעוד שבתגובות לכתבות מעדיפים להלום בכותב עצמו מבלי להתייחס למגיבים האחרים (או לפעמים לטקסט הכתוב בכתבה), אך ייתכן שזה נובע מהעובדה שמערכת התגובות החיצונית מנוהלת על ידי קהילת המגיבים בלבד, כשלבעלי האתרים אין אפשרות להשפיע או לצנזר את התכנים השונים.
  נותנים את הבמה למשתמשים  בעוד שברוב האתרים יש אפשרות למשתמשים להגיב, המטרה של התוסף היא להעניק אפשרות להגיב באותם אתרים ועמודים ספציפיים בהם האפשרות אינה קיימת. בנוסף, המשתמשים יוכלו לקבל התראות על תגובות לפרסומים השונים שלהם, יוכלו לשתף את התגובות ברשתות החברתיות השונות ואף יוכלו לדרג את התגובות השונות, בהתאם לרלוונטיות שלהן.  במטרה להעניק לקהילה את מירב הכוח ולעודד אותה להשתמש בתוסף, כל משתמש יכול לבנות את המוניטין שלו באמצעות האינטרקציות השונות עם התגובות. כך לדוגמה, לצד קבלת ניקוד על פרסום תגובות, תוכלו להרוויח נקודות נוספות באמצעות הצעת עריכה לתגובות מסויימות, תגובות על הפוסטים השונים ואף סימון תגובות מסויימות למחיקה, במידה ואינן רלוונטיות או הולמות.  בעוד שנכון להיום החברה מציעה את התוסף שלה למשתמשי כרום בלבד, היא מבהירה כי כבר עובדת על התרחבות המוצר ומתכננת להציע אותו לא רק לדפדפנים נוספים, אלא גם למשתמשים הסלולריים. כך שגם בעת גלישה לאתרי מובייל שונים יוכלו המשתמשים להמשיך להביע את דעתם, בין אם בעל האתר מעוניין בכך או לא.


  כעת עומדת בפני מפתחי התוסף השאלה הגדולה מכולן: האם הקהילה תמשיך להתנהל כמו שצריך ולנהל עדכונים ענייניים על נושאים שונים באתרים מגוונים, או ״שהעדר הסמכות״ תוביל לכאוס ותגובות לא הולמות שהקהילה לא תוכן לעמוד בקצב פרסומן? ככל הנראה יהיה עלינו להמתין ולראות מה קורה למשתמשים כשנותנים להם חופש פעולה מלאה, במיוחד כשמדובר בנושאים הגורמים להם להתרגז או להתלהם.  להורדת התוסף לדפדפן כרום  וידאו: Retort  http://youtu.be/eW9TS2XYLlQ


  גיקטיים