• חיפוש ממוקד באיביי  • מצאו אותנו בפייסבוק


  • Click Here
התחבר כדי לעקוב  
עוקבים 0
הראל

מערכת הפידבקים של איביי

1 הודעה בנושא זה

מערכת הפידבקים באיביי עוצבה בכדי לאפשר לך לדעת קצת על המוכר שאתה קונה ממנו. האם המוכר אתי, אדיב ואמין. מערכת הפידבקים נוצרה במקורה כדי לשמש מוניטין למוכר. זה התבסס על הערות בין חבר לחבר באיביי, כדי לחלוק ניסיון משותף עם אחרים בקהילה האינטרנטית.

 

feedback.png
 

 

מערכת הפידבקים של איביי מאורגנת כך שעבור כל מכירה, המוכר והקונה יכולים לדרג אחד את השני. כל פידבק ב ebay יכול להיות חיובי, שלילי או נייטרלי. אז יש מקום להשארת הערה קצרה. עבור כל פידבק חיובי ניתן לקבל נקודה אחת, עבור פידבק נייטרלי לא מקבלים אף נקודה. תחילה עבור 10 פידבקים תקבל כוכב צהוב, לאחר מכן כאשר תגיע ל-50, 100,500, 1000 וכו'.

 

נקודות הפידבקים משמעם כמה חברים היו מרוצים מהמוצרים ששלחת להם. אם כן, יש את הפידבקים החיוביים המוצגים באחוזים.  כאשר המוכר מקבל פידבק שלילי הניקוד אינו עולה, אך נכנס לתוך חישוב האחוזים. חישוב האחוזים מורכב מכל הפידבקים החיוביים, חלקי הפידבקים החיוביים + הפידבקים השליליים. מכך נוצר חישוב אחוזים פשוט. למשל, אם צברתי עד כה 100 פידבקים חיוביים, משמע יש לי 100% פידבקים. במידה ואקבל פידבק שלילי כעת, ירדו האחוזים שלי ל-99% על פי החישוב הבא: 100+1/100.

 

אם אדם כלשהו עשה קניה של מספר מוצרים, הקניה נחשבת כאחת בלבד.

 

ניתן להשאיר פידבק עד 90 יום אחרי הקניה. בעבר היתה אפשרות למוכר להשאיר פידבק שלילי לקונה, אך היום אפשרות זו אינה קיימת יותר.

 

לסיכום, ניתן לראות במערכת הפידבקים כלי מועיל להבנת המוניטין של המוכר שעימו אתה הולך להתקשר. יש לבדוק היטב את הפידבקים של המוכר ובנוסף לבחון כמה מהפידבקים הינם של קניה וכמה של מכירה.

Share this post


Link to post
Share on other sites

צור חשבון או היכנס כדי לכתוב תגובה

יש צורך להירשם על מנת להכניס תגובה

צור חשבון

הירשם לקהילה שלנו


צור חשבון חדש

התחבר

יש ברשותך חשבון? התחבר כאן


התחבר
התחבר כדי לעקוב  
עוקבים 0

אתר הסודות של איביי

אתר הסודות של איביי (ebay) מאחד בתוכו סוחרים אנשי עסקים ומנהלים המומחים במסחר באיביי ובמסחר אלקטרוני. הצוות מונה אנשי עסקים עם ניסיון של שנים בפלטפורמות מסחר אינטרנט ואבטחת מידע. מה שאומר שלכל שאלה כאן יש כתובת. תוכל להצטרף עוד היום ולהתרשם.