התחבר כדי לעקוב  
עוקבים 0
אבי

בלאגן במרכז המיון החדש של הדואר דואר ישראל

1 הודעה בנושא זה

בלאגן במרכז המיון החדש של הדואר
חברת דואר ישראל השיקה לפני שבועיים מרכז מיון חדש עם מערכת למיון ממוחשב ואוטומטי של חבילות, אך הוא סובל מקשיי תפעול חמורים ■ בינתיים, אלפי חבילות נערמות על הרצפה

 

חברת דואר ישראל השיקה לפני שבועיים מערכת למיון ממוחשב ואוטומטי של חבילות, אך עשרות עובדים במרכז המיון החדש במודיעין עדיין נאלצים למיין ידנית את מיליוני החבילות המגיעות אליו. צילומים שהגיעו לידי TheMarker מראים הררי ענק של חבילות הנערמות בשטח מרכז המיון ומחוצה לו, בקונטיינרים, ומוכיחים כי הוא סובל מ"חבלי לידה" וקושי של ממש בתפעולו.
 
על פי נתוני דואר ישראל, החברה מטפלת בכ-100 מיליון דברי דואר בשנה: כ-50 מיליון חבילות מהארץ וכמות דומה של חבילות מחו"ל. על פי הודעת החברה, ב-2016 הוזמנו 52 מיליון חבילות מחו"ל, בעיקר מאתרי סחר מקוון, במשקל כולל של 8,100 טון. מדובר בגידול של כ-30% בהשוואה למספר הפריטים ב-2015, ושל יותר מפי 2.5 במספר החבילות שהגיעו מחו"ל ב-2006, למשל. מבקר המדינה כבר ציין שחברת הדואר לא נערכה כראוי לעולם הסחר המקוון הבינלאומי. החברה צופה גידול נוסף במספר דברי הדואר שנשלחים מחו"ל - עד ל-100 מיליון חבילות ב-2020.

 

"מרכז מיון דואר נפחי" של דואר ישראל מעסיק 250 עובדים. שטחו הוא 18 אלף מ"ר (12 אלף מ"ר מבנה ועוד 6,000 מ"ר חצר תפעולית), ועלות הקמתו - כ-25 מיליון שקל. הוא היה אמור להתחיל לפעול ברבעון האחרון של 2016, אך ההשקה נדחתה ממש עד לשבועות האחרונים. פעילות המרכז אמורה היתה לספק מענה טוב יותר לטיפול בחבילות שהוזמנו בישראל ובחו"ל, ולקצר את זמן המסירה לצרכן. נכון לעכשיו, עשרות עובדים מקלידים ידנית שורות קוד ארוכות, במקום להפקיד את המשימות בידי תוכנת המיון החדשה. תוכנה זו, בעלת טכנולוגיית OCR - זיהוי אוטומטי של טקסט והזנתו למחשב - נרכשה על ידי חברת דואר ישראל במארס מחברת מלם, בעלות של כ-9 מיליון שקל.

 

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "לפני כשבועיים נפתח להרצה מרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, שימיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה וישפר משמעותית את זמני המסירה של חבילות מרגע נחיתתן בישראל. באופן טבעי, בתקופת הרצה של אופרציה לוגיסטית כה מורכבת, ייתכנו עיכובים בתהליכי התפעול, ואנו מטפלים בנושא מול הלקוחות ומול השותפים העסקיים".

 

דה-מרקר

Share this post


Link to post
Share on other sites

צור חשבון או היכנס כדי לכתוב תגובה

יש צורך להירשם על מנת להכניס תגובה

צור חשבון

הירשם לקהילה שלנו


צור חשבון חדש

התחבר

יש ברשותך חשבון? התחבר כאן


התחבר
התחבר כדי לעקוב  
עוקבים 0

אתר הסודות של איביי

אתר הסודות של איביי (ebay) מאחד בתוכו סוחרים אנשי עסקים ומנהלים המומחים במסחר באיביי ובמסחר אלקטרוני. הצוות מונה אנשי עסקים עם ניסיון של שנים בפלטפורמות מסחר אינטרנט ואבטחת מידע. מה שאומר שלכל שאלה כאן יש כתובת. תוכל להצטרף עוד היום ולהתרשם.